SAĞLIK

Alerjik Rinit Ses Kısıklığı Yapar mı?

Alerjik Rinit Ses Kısıklığı Yapar mı
Alerjik Rinit Ses Kısıklığı Yapar mı

Önceki makalelerimizde alerjik rinit rahatsızlığının birçok belirtisinden detaylı bir şekilde siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Bu makalemizde ise ses kısıklığı arasında bir ilişki olup olmadığından bahsedeceğiz. Bundan önce altını çizmemiz gereken bir konu, ses kısıklığı birçok farklı hastalığın habercisi olabilir. Bundan dolayı ikisi arasında bağlantı kurup kendi kendinize teşhis koymak yerine uzman bir hekimden destek almanız çok önemlidir. Alerjik Rinit Ses Kısıklığı Yapar mı

Alerjik rinit ses kısıklığı yapar. Ancak bu olmazsa olmaz bir belirti değildir. Her iki durum da geçerli olacaktır. Saman nezlesi olup sesiniz kısılmayabilir ya da ses kısıklığını aynı anda yaşamanıza rağmen farklı bir sorundan dolayı bunu yaşıyor olabilirsiniz. Bunu yaşamanızın en büyğk sebebi ise geniz akıntısıdır. Vücudumuz kendini korumak amacıyla fazlasıyla reaksiyon gösterir. Bununla birlikte gelen boğaz şişkinliği ve akıntı seste değişimlere yol açacaktır.

Sonuç olarak, alerji olduğunuzu bilmiyorsanız bu şüphelenmeniz için bir işaret olabilir. Ancak iki belirtinin birbiriyle ilişkili olup olmadığını ancak uzman bir hekim net olarak teşhis edebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTANHABER |-| ofis eşyası depolama IGBT tabanlı kompanzasyon