SAĞLIK

Roaccutane Kullanırken Botoks Yapılır mı?

Roaccutane Kullanırken Botoks Yapılır mı, Roaccutane nedir ve daha fazlası. Sivilce tedavisinde kullanılan onlarca ilaç bulunmaktadır. Ancak Roaccutane bu ilaçların en kuvvetlileri arasında yer almaktadır. Tedaviye başlarken doktorunuza kullandığınız diğer tüm ilaçları ve özel durumları paylaşmalısınız. Botoks gibi cilde doğrudan etki edecek müdahaleler Roaccutane kullanımı esnasında sizin için zararlı olabilir. Roaccutane kullanırken botoks yapılmaz. Ancak bir tedavi gereğince estetik dışında amaçla botoks yapılması gerekiyorsa mutlaka doktorunuza danışarak detaylı bilgi alınız ve bu şekilde hareket ediniz. Sağlık kategorimizde bulunan ilaç yazılarında genellikle eczacınıza da danışabileceğinizi söyledik. Ancak bu özel bir durum olduğu için yalnızca doğrudan tedaviyi planlayan doktorunuzdan tavsiye almanız çok önemli olacaktır.

Roaccutane Kullanırken Botoks Yapılır mı

Roaccutane Kullanırken Botoks Yapılır mı?

Bunlara ek olarak, göz ve görme ile ilgili hassasiyet ve problemler yan etki olarak görülebilmektedir. Botoks göz çevresine yapılacak ise bu noktada çok daha büyük tehlike arz edebilir. İlacın asıl amacı akne tedavisi olsa da sistematik olarak karaciğerinize kadar vücudunuzda birçok noktaya etki edebilecek güçtedir. Sağlık açısından çok önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Roaccutane kimlere verilir?

ROACCUTANE, aknenin (sivilcenin) şiddetli tiplerinin [örneğin; yumrulu (nodüler), yuvarlak (konglobat) akne veya kalıcı yara izi bırakma riski olan akne] tedavisinde kullanılır. ROACCUTANE’ı akneniz, antibiyotik ve cilt tedavileri dahil akne karşıtı tedaviler ile iyileşmediği takdirde kullanacaksınız.

Roaccutane en az kaç ay kullanılır?

Oral Roaccutane (Isotretinoin) tedavisi şiddetli nodülokistik aknede çok etkilidir ve pek çok durumda 4-6 aylık tedaviye yanıt verir [2,6,7,8]. Oral Roaccutane (Isotretinoin) şiddetli aknede tedavisinde ilk seçenektir. Genellikle tedaviye başladıktan 1-2 ay sonra bile yanıt belirgin olmayabilir.

Ayrıca Bakınız: Maden suyunun cilde faydaları nelerdir merak etmiyor musun?

Bu haber HABERVADI tarafından hazırlanmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTANHABER |-| ofis eşyası depolama IGBT tabanlı kompanzasyon