İlan

Sade Poliklinik & Nöro İletişim Eğitimleri

Sade Poliklinik, müşteri memnuniyetini artırmak, üyelerine en üst hizmet kalitesini sunmak ve çalışanlarının misafirlerle olan iletişimlerini geliştirmek amacıyla nöro iletişim eğitimleri düzenlemeye başladı. Şirket, İzmir Ataşehir’de
10 senedir faaliyet göstermekte. Geçen yıl Sade Derma Güzellik adıyla ikinci şubesini açan şirket, Mavişehir’de dermakozmetik ve güzellik sektöründe hizmet vermeye devam ediyor.
Sade Poliklinik İzmir’e en son teknolojik cihazlar ile zayıflamada en etkili cihazları getirmesi dışında, medikal estetik sektöründe de öncü olmaya devam ediyor. Kurucu Songül Yıldırım Torbaoğlu sektördeki kanaat önderliği misyonuyla yine, yeni nesil satış/pazarlama ve nöro iletişim alanlarında verilen eğitimlere oldukça önem vermekte.
Eğitimler, Londra Üniversitesinde nörobilim eğitimi almış ve şirketlere pazarlama satış ve kişisel gelişim eğitimleri veren yazar ve nörobilim uzmanı tarafından verildi.
Tam gün süren etkinliğe, Sade Poliklinik’in sahibi ve yönetim kurulu başkanı Songül Yıldırım Torbaoğlu ile birlikte tüm departmanların uzman ekipleri katıldı.

Nörobilim uzmanı; günümüzde hizmet veren sektörlerin öne çıktığını ve bu nedenle müşteri veya misafirlerin kendilerini daha iyi hissetmeleri için bu eğitimlerin önemli olduğunu belirtti. İnsanların bizzat hizmet aldıkları yerde hikayenin başlaması gerektiğini vurgulayan nörobilim uzmanı; müşterinin aldığı hizmeti nasıl aldığını, karşılayan kişinin nasıl davrandığını, ihtiyaçlarına yönelik doğru yönlendirmelerin yapıldığını ve güvenin nasıl oluşturulduğunu bilmeleri gerektiğini ifade etti.
Uzman ayrıca, günümüzde kişilerin karakterleri veya durumlarına değil, beynin isteklerine göre hareket edildiğine dikkat çekti. Müşterinin beynindeki “satın al” tuşuna nasıl basılacağının, güvenin nasıl oluşturulacağının ve iç marka etkinliğinin dış markayı etkin kılınabileceğini anlattı. Reklam, tabela ve pazarlama gibi dış markaların artık yeterli olmadığını, işletmenin içinde memnuniyet sağlanmadığı sürece müşterinin bir kez getirilebileceğini, ancak tekrar getirilemeyeceğini ifade etti.
Eğitimlerin birkaç ay boyunca süreceğini ve etap etap ilerleyeceklerini ifade eden nörobilim uzmanı: “İlk başta mevcut sorunların neden kaynaklandığını ve çözüm yöntemlerini anlatıyorum. Çalışan ekibe bir şeyi yap dersen yapmaz ya da yapmak istemez. Nedenini açıklayarak yapması istenirse o zaman olumlu ilerleme sağlarız. Çünkü emir almayı sevmeyen bir toplumuz. Müşteriye karşı iletişimin yanı sıra çalışan personele karşı da iletişim çok önemli. Eskiden iş dünyasında uygulanan idarecilik ve yöneticilik artık öldü. Şimdi liderlik çağı başladı. Üstüne bir de ‘z kuşağı’ geliyor. Onlara liderlik yapmadığın sürece, kurumu eskisi gibi yönetemezsin. Bu kuşak her şeyi beğenmiyor, özgür ruhu daha yüksek. Eğer bir kurumda çalışanlara liderlik yapamıyorsan misafire de liderlik yapamazsın” dedi.

Alanında ünlü ve başarılı olan nörobilim uzmanı, günümüzde hizmet sektörünün ön plana çıktığını ve müşterilerin kendilerini iyi hissetmeleri için eğitimlerin önemli olduğunun altını çizdi. Eğitimlerinde hizmet personelinin mevcut sorunlarının neden kaynaklandığını ve çözüm yöntemlerini açıklayarak yapıcı bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğini vurguladı. İşletmelerin en kaliteli ürünleri satsalar bile sunuş biçimlerinin önemli olduğunu ve günümüzde fiyatı belirleyen unsurun ürün/hizmet kalitesi kadar sunuluş biçimi olduğunu ifade etti. İşletme sahiplerinin müşterilerin her zaman haklı olduğunu kabul etmeleri gerektiğine işaret eden uzman, müşterilerin yönetilmesi ve memnun edilmesi konusunda nöro bilimin işletmeler için önemini vurguladı. Olumsuz durumların yaşandığı durumlarda da az hasarla çıkmanın önemine değinildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTANHABER |-| kahve rehberleri |-| kartal evden eve nakliyat |-| Evden eve nakliyat ofis eşyası depolama